HBK kan kontaktes via nedenfor nævnte bestyrelsesmedlemmer:

Kontakt mail HBK bestyrelse på e-mail: hadstenbk@gmail.com

Formand:   Kurt Lausen, e-mail: kla@hrsolutions-as.com 

HKIC Repræsentant: Kurt Lausen e-mail: kla@hrsolutions-as.com

Kasserer: Jeanette Madsen, e-mail: jhm24@live.dk

Stævne- / arrangementsansvarlig: Peter Wager. e-mail peterwager@yahoo.com

Holdturneringsansvarlig for ungdom: Flemming Elgaard, e-mail flemmingelgaard@gmail.com

Holdturneringsansvarlig for senior : Bo Snediker Jacobsen e-mail: bo.s.jacobsen@gmail.com

Holdkampe - hjemmebane: Flemming Elgaard, e-mail flemmingelgaard@gmail.com

Ansvarlig for klubstævner: Flemming og Peter Wager e-mail peterwager@yahoo.com

Træneransvarlig og kursus planlægning, flytning mellem hold: Jeanette Madsen og Bo Snediker Jacobsen e-mail: bo.s.jacobsen@gmail.com

Ansvarlig for seniorafdelingen: Bo Snediker Jacobsen e-mail: bo.s.jacobsen@gmail.com

Ansvarlig for motionsafdeling på Bavnehøjsskolen: Susanne Lillelund, e-mail: susanne_lillelund@hotmail.com 

 
Trænere :

Christian Brask: krelle1982@gmail.com - 53378616

Zenia Helbo Christensen: zeniahelbo@gmail.com - 61180455  
 
Rasmus Tran: rasmustran@gmail. com - 20842248
 
 
Hjælpetrænere:

Vincent Mejlby

Christian Madsen

Sebastian Hede Sørensen 

 

Østervangshallen

Overgårdsvej 5, 8370 Hadsten

Vestjysk Bank Arena

Hadbjergvej 12, Hadsten

Bavnehøjsskolens gymnastiksal

Skovvangsvej 20, Hadsten
©2018 Hadsten Badmintonklub